PRO NADĚJKOV A OKOLÍ


DRÁŽSKÉ JABLKO-BRANÍ/-HRANÍ

27.10.2013 14:00

Po roční pauze způsobené loňskou sněhovou nadílkou si letos na konci října opět zamoštujeme. Ve spolupráci s MAS Krajina srdce budeme v neděli 27.10. od 14 hod moštovat, sázet jabloně, ochutnávat štrúdly a soutěžit o nejlepší. Taky budeme klábosit, porozhlédneme se po našich drahých Drahách a můžeme třeba i zpívat! Kdo se bude potřebovat posilnit něčím nesladkým, dostane špekáček páně mistra řeznického Kosíka.

Poprvé vyzkoušíme mobilní moštárnu, kterou máme díky MAS Krajina srdce a na jejíž pořízení nám přispěla i Obec Nadějkov. Oběma patří dík!

TAKŽE KDO SI CHCETE VYMOŠTOVAT JABLKA, PŘIVEZTE SI JE NA NADĚJKOVSKÁ DRAHA A NEZAPOMEŇTE NA NÁDOBY, DO NICHŽ TEN SKVĚLÝ NÁPOJ STOČÍTE.

MOŠTUJEME ZCELA ZDARMA!

DOBROVOLNÉ PŘÍSPĚVKY JSOU SAMOZŘEJMĚ VÍTÁNY, PROTOŽE ALESPOŇ TEN BENZÍN DO ELEKTROCENTRÁLY MUSÍME ZAPLATIT...

Pro staromilce lisujeme i růčo jako tradičně.

 

Doprovodnou akcí bude i výstava STROM A JABLKO, KTERÉ NEPADÁ NIKDY DALEKO.... s díly vytvořenými v sobotu 12.10. na grafické dílně s Evou Volfovou. Více zde i tu. Výtěžek z prodeje grafik bude věnován na činnost Domácího hospicu Jordán, o.p.s. v Táboře.

 

ZA FINANČNÍ PODPORU AKCE DĚKUJEME:

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

 

 

AKCE JE SOUČÁSTÍ PROJEKTU SPOLKU "ZA DRAHA!", který finančně podpořila Nadace Partnerství a společnost Nestlé v rámci programu "Pro vodu v krajině".

 

 

Akce je realizována rovněž v rámci dlouhodobého projektu "PEČOVAT O DUŠI NADĚJKOVSKÝM PŘÍSLUŠÍ", který realizují místní okrašlovací spolek a farnost. V roce 2013 ho částečně podpořil Jihočeský kraj a Obec Nadějkov.

—————

Zpět