PRO NADĚJKOV A OKOLÍ


Povedená Svatomartinská

14.11.2011 00:00

V sobotu 12.11. jsme se již třetí rok sešli, abychom oslavili den Svatého Martina. Tradiční lampiónový průvod, který symbolicky vnáší světlo do pozdně podzimní mlhavých dnů i do našich duší, byl zpestřen dětmi v dobových kostýmech, které si vyrobily za větší či menší pomoci rodičů a Ivety Pazourků v řemeslné dílně ve škole.

Děti vyhlížejí Sv.Martina

 

Scéně žebráka se Svatým Martinem doprovázeným Andělem nově předcházelo vystoupení dětí, s nimiž Olga Dušková nacvičila koledu Na den Svatého Martina (Nerez). Na flétnu je vydatně podpořil Ondra Černý a melodii na kytaru dokreslil Tomáš Průša.

Koleda dodala svátečnost atmosféře před kostelem

 

Více než stovka malých i velkých účastníků se mohla zahřát čajem z jablek či svařeným vínem a posilnit se slanými i sladkými pečenými dobrotami, které donesly místní osvědčené pekařky (jako např. Olga Černá, Hanka Martínků, Eva Špallů či Petra Dohnalů).

Symbolicky jsme se letos mohli po vzoru Sv.Martina dělit hnedka dvakrát. Jednak o makové martinské podkovy z jistebnické pekárny od Bártíků a podruhé při podpoře Domácího hospicu Jordán z Tábora. O výtěžku budeme informovat po rozpečetění schránky na obecním úřadě.

Děti prodávaly své památeční podkůvky, které vyrobily na kroužku keramiky. Minimální částka byla 20,-Kč za podkovu, ale občas se objevili i štědřejší dárci. 

Pan farář Jordánek vybírá mezi posledními podkovami

Fotky ze slavnosti si můžete prohlédnout zde

Všechny jsou na stránkách Petry Dohnalové

Koho zima na nohy nevyhnala domů a vydržel až skoro do konce, dozvěděl se radostnou novinu, že spolek získal grant od Nadace VIA na proměnu farské zahrady v "Otevřenou zahradu, která otevře srdce, duše i oči", a to ve výši 300.000,- Kč.

 

Svatomartinská byla příjemným setkáním, kde jsme se všichni na chvíli zastavili, snad i zklidnili a potěšili. Doufám, že podobně příjemná atmosféra bude i na Adventním zpívání u vánočního stromu v neděli 18.12.2011.

 

—————

Zpět